On-line interiér

O projektu
Dětské pokoje

On-line interiér

Čím menší pokojík, tím větší výzva

Dětské pokoje online – při prvním pohledu na tento pokojík jsem očekával, že mně hlavou proletí sarkastické “no bezva”. Místo toho mi však v hlavě zaznělo velké radostné “paráda”. Proč? Asi proto, že mně baví si hrát s malými prostory. Zejména když chtěl zákazník dostat do toho malého prostoru hodně věcí. To je pro mě výzva, kterou neodmítám. Pokojík se svými rozměry 2,24 x 3,54m považuji za ukázkový příklad kompaktního pokoje.

Mezi požadavky malé zákaznice nechyběli standardní věci, jako postel a šatní skříň. Malá slečna, která v pokojíku bydlí si hodně přála rohový psací stůl a popřípadě i toaletní stolek. Vše tohle v návrhu najdete… a něco navíc 🙂

Postel odrážela v tomto návrhu celkovou dispozici. Musel jsem ji umístit pod okno napříč místností. Kdybych ji umístil podélně, tak už vedle ní nebude možné umístit žádný praktický nábytek (maximálně jeden noční stoleček). Rohový psací stůl oddělil pokoj na 2 samostatné zóny. Odpočinkovou a pracovní/šatní. Vyhrnul jsem rukávy a pustil se do práce.

Odpočinková zóna

První v návrhu byla postel umístěná pod okno. Jenže pod oknem byl radiátor, co s tím? Obestavět! Konstrukce z LTD desek poslouží jako kryt na topení a navíc nabídne různé úložné prostory na knížky a podobně. Vršek konstrukce nad radiátorem z perforovaného plechu, se dá díky magnetům odnímat. Je tak volný přístup k regulaci topení.

Samozřejmě žijeme v moderní době a nesmí zde chybět čtecí lampa s bezdrátovým nabíjením pro telefony 🙂

Postel jsem navrhl na míru (stejně tak i ostatní nábytek), tak aby využila celou šířku pokoje. Při této dispozici jsem si mohl dovolit postel s matrací 200x100cm, což zákazníci velmi ocenili. Nejedná se ale o standardní postel. Je to pódium s výsuvnými úložnými prostory, na které se položí matrace.

Pracovní/šatní zóna

Dále následuje rohový psací stůl. Roh stolu sice není v pravém uhlu, ale měl jsem na to několik ergonomických důvodů. Za 1. , že osoba, která sedí u stolu nebude sedět přímo zády ke dveřím. Bude tak mít trochu lepší přehled o prostoru. Za 2. , byl snadnější a pohodlnější přechod k posteli. Ulička vedoucí od dveří k posteli je teď spíže zahnutá než klikatá 🙂

Jeden z prvků, který jsem chtěl v pokojíku rozhodně prosadit je konstrukce nad spacím stolem. Slouží jako optický předěl prostoru. Konstrukce jsou z pozlacených jeklů, otevřené police a skříňka prosklená z obou stran, nabízí potřebný úložný prostor a pořád propouští dostatek denního světla do prostoru.

Vedle pracovní části stolu je část s kulatým zrcadlem, která poslouží jako toaletní stolek. Zbytek zdi je doplněna o dvojici skříněk a skleněnou magnetickou tabuli, která u psacího stolu nesmí chybět 🙂

V pokoji holky nesmí chybět šatní skříň se zrcadlem, která je v tomto případě široká 130cm a sahá až po strop. Na boku skříně visí zešikmené police se zaoblenými hranami, aby podpořili pocit zahnuté uličky vedoucí k posteli.

Barevnost a osvětlení

Tento kompaktní dětský pokojík pro holku byl ideální příležitostí vyzkoušet si barvu Living Coral, která je barvou roku 2019. Nábytek je převážně bílý, doplněný o jemnou pastelovou zelenou barvu a dekorem javoru, který je na stávajících dveřích do pokoje.

Pak už jenom špetku pozlátka sem, kousek kožešinky tam, a pokojík pro holčičku je hotový 🙂

Další inspirace:

s návrhy dětských pokojů pro dvě děti. V pokoji v paneláku, u online pokojíčku, nebo podkrovní , pro kluky, či pro holku