Návrh dětského
pokoje v podkroví

O projektu
Dětské pokoje

Návrh dětského
pokoje v podkroví

Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví zpracovali naši bytoví architekti, kteří patří v navrhování podkrovních pokojů k nejlepším.

Jak podkroví v bytě nebo v rodinném domě proměnit v atraktivní bydlení? Aby se sny o harmonickém bydlení nezměnily v noční můry, měli by jste při realizaci respektovat určitá úskalí těchto prostorů.

Interiéry podkrovních pokojů – patří jednoznačně k náročným prostorům pro rozmístění nábytku. Pokud chcete zvládnout i takto obtížné prostory, měli by jste znát alespoň některé základní pravidla.

Jak řešit podkrovní interiéry?

Pravidlo č.1

Ať už pokoj zařizujete pro jedno nebo dvě děti, vždy musíte myslet na jejich zdraví. Důležitou roli v podkroví v tomto směru totiž hraje sklon střechy a výška od podlahy, kde úkos začíná. V těchto místech dochází totiž k horší výměně a cirkulaci vzduhu. Proto nedoporučujeme pod šikminu umístit postel.

Pravidlo č.2

Dítě (kluk i studentka) vždy potřebuje k účení denní světlo. Proto stoly pokud je to možné, umísťujte právě k oknům, které jsou často v šikmině. V případě potřeby se nebojte udělat stůl i hlubší, třeba i 90cm, pakliže to umožní pohodlné usednutí ke stolu. Vždy počítejte s výškou dětí jako u dospělého člověka.

Pravidlo č.3

Nezapomínejte na dostatek úložného prostoru. Právě podkrovní interiéry nenabízí příliš možností pro úložné prostory. Snažte se proto, využít každý prostor, který interiér opticky nezmenší.

Nejvhodnější místa pro úložný prostor:

  • šuplík pod postelí
  • peřiňák u hlavy za postelí
  • nízké skříně pod šikminu
  • vysoké skříně ke štítu