Dětský pokoj
z IKEA

O projektu
Dětské pokoje

Dětský pokoj
z IKEA

Po prozkoumání tvaru a požadavků jsem se rozhodl pro následovnou dispozici: Odrazovým bodem pro zařízení pokoje je umístění postelí. Ty jsem dal do větší otevřené části pokoje odkud je dobrý výhled do velké části prostoru a na vstupní dveře. To dodá dítěti ležícímu v posteli větší pocit jistoty a klidu. Vysoké postele z IKEA nabízí hodně úložného prostoru.

IKEA série Besta

Skříňky kolem postelí jsou také z IKEA série Besta, které jsem doplnil o pár otevřených dílů, které se vyrobí na míru. Tím se prostor pěkně vyplní a nevzniknou zbytečné mezery.
Pracovní/studijní část pokoje je umístěná mezi okny, kde bude dostatek přírodního světla na učení. Tato část pokoje je také navržená kompletně z nábytku a doplňků IKEA. Vzhledem k úzkému prostoru mezi okny jsem vybral stoly s rohovou deskou otočené do prostoru. Tato orientace stolů nabízí dostatek pracovní plochy, lépe využije celkový prostor a děti nemusí sedět zády ke dveřím. Jako úložný prostor zde slouží pojízdné zásuvkové kontejnery. Nástěnný zásuvkový díl poslouží i jako odkládací plocha. Nad ní je praktická nástěnka s různými vychytávkami a ještě jedna police na krabice, dekorace atd.
 

Skříně ze série IKEA PAX

V zadní části pokoje je velká šatní skříň ze série IKEA PAX se zrcadlem a za rohem se schovává aktivní část pokoje pro malé cirkusantky. Jde o prolézačku s dřevěnou konstrukcí na kterou se můžou věšet různé lanové prvky, šály, kruhy, co Vás jen napadne. Může se zde pověsit klidně i závěsné křeslo. V té nejzadnější části se nabízí ideální prostor na lehátko z lanové státě. Stačí pár polštářků a bude to ideální odpočinkový a čtecí koutek. Zdi jsou doplněné lezeckou stěnou, černou tabulí na kreslení a fototapetami s přírodními prvky.