Pokoj pro dva
školáky Želešice

O projektu
Brno

Pokoj pro dva
školáky Želešice

Pokoj s prolézačkou pro dva kluky školáky Brno Želešice – optimální umístění postelí v tomto pokoji je vedle okna. Z obou postelí je tak dobrý výhled do celého prostoru. Nicméně aby postele nebyli hned u obvodové zdi navrhl se za ně úzký výklopný peřiňáček, který poslouží jako odkládací plocha a jako prostor pro peřiny nebo jiné předměty (spacáky, deky, zimní bundy atd.) Mezi postele se umístil psací stůl pro dva s jedním zásuvkovým dílem. Nad peřiňáky jsou praktické nástěnné organizéry na různé pomůcky. Pod každou postelí může být dvojice šuplíků na hračky atd., anebo výsuvné lůžko. Nad postelemi jsou skříňky nabízející extra úložné prostory, odkládací plochu a podsvícení LED páskem s ovládáním barevnosti a intenzity.

Lezecká stěna

Za vstupními dveřmi je šatní skříň hluboká 65cm. Díky šatní skříni se prohloubí nika v zadní části pokoje, která poslouží jako ideální zašívárna pro děti. Konstrukce zašívárny je navržená z 7x7cm hranolů, a může se vyplnit různými lanovými prvky, žebříkem, lezeckou stěnou atd. Na bok šatní skříně se nalepila černá magnetická fólie, které poslouží jako nástěnka ale i jako plocha na kreslení.
Na nábytku se použila kombinace bílé, indigo a trochu tmavší vintage dekor dřeva. Vedle postelí je odolná tapeta s motivem bílých cihel. Ostatní viditelné části zdi jsou natřené neutrálnější světle-modrou výmalbou.