Panelák
2+1

O projektu
Homepage

Panelák
2+1

Panelák

Navrhujeme design do panelákové kuchyně – rekonstrukce bytu 2+1 v paneláku – Praha

Rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje byla určená pro mladou čtyřčlennou rodinu. U klasické panelákové kuchyně je optimální dispozice s lednicí u okna. Vedle lednice je úzká výsuvná spížka a skříň pro vyvýšené spotřebiče. Za rohem u stoupačky je dřez a myčka, a dále je varná deska s digestoří plně integrovanou do skříňky. Vzhledem ke kompaktnímu prostoru se místo úchytek použili narážecí profily, které nevyčnívají do prostoru. Pod oknem tak zbyde prostor na jídelní stůl pro 4 osoby. O stínění se postará roleta den a noc v kombinaci se závěsem, který schová stoupačky a prostor zútulní.


Navrhování barev – kuchyně je světlá převážně v bílém lesku v kombinaci s dekorem přírodního dřeva a zádovým panelem imitující šedý beton. Podobný dekor šedého betonu je i na nové vinylové podlaze. V prostorném obývacím pokoji je dostatek místa pro velkou sedačku do tvaru U pro celou rodinu i návštěvy. Navíc u okna zůstal prostor pro čtecí koutek tvořený knihovnou, křeslem, stolkem a lampičkou. Stínění je stejné jako v kuchyni, roleta den a noc doplněná závěsy. Na podlaze zůstali stávající parkety po renovaci. Na zdech se použila světle šedá výmalba v kombinaci s decentní bílou tapetou a za sedačku se použil pás cihlového obkladu. Celkově tak prostor působí moderním, přírodním dojmem se skandinávskými prvky.

Budiž světlo nejen s oknem

Osvětlení nejen s oknem – o dostatek světla se postará stropní závěsné světlo. Naopak k navození příjemné atmosféry poslouží nástěnné lampičky v provedení chrom/látka. Toto světlo díky své univerzálnosti lze použít i jako čtecí lampa. Hlavní čtecí zóna však zůstává u okna, kde se o dostatek světla postará látková lampa v černém provedení v kombinaci s kovem. O design v kuchyni se pak postará závěsné stropní světlo v podobě tří závěsných lampiček kombinovaných s kovem.

Prohlédněte si také koupelny v paneláku nebo panelákového obývacího pokoje.