Panelák
2+1

O projektu
Homepage

Panelák
2+1

Panelák

Nabízíme panelákové kuchyské linky zaměřené na design a praktičnost. Tuto kuchyň, navrhl bytový dizajnér Tomáš Jáger v Praze 2+1. Kolega patří k našim nejlepším designérům zaměřeným na úskalí interiérů v panelákových bytech. Provede vás částečnou nebo komplexní modernizací vašeho bytu. V těchto typech bytů, je důležité zaměřit se na praktičnost, ergonomii a design.

Úskalí stropů a podlah

Pro vlastnosti překladů, které ve spojích stále pracují (vypraskané mezery), doporučujeme použít v interiéru sádrokartónové podhledy. Podhled zakryje praskající spoje, umožní zakrytí elektroinstalace např. k bodovému osvětlení a při použití minerální vaty, slouží i jako izolace zvuku. Použijeme-li podhled bez izolace, bude mít sice estetickou funkci v podobě zakrytí prasklých spojů, ale zvuk od sousedů zesílí..

Nešvary domu z panelu

U každé rekonstrukci v domech z panelu se setkáváme s nekonečnými problémy tohoto materiálu. Prefabrikované panely příliš výhod nenabízí, ba naopak. Tenké stěny neizolují dobře zvuk, tudíž o případné rekonstruci se ví i ve vedlejších vchodech.

Pro jejich složení z betonu a železných výztuch není možné ve většině případů zabudovat instalaci do zdi, ale po zdi. Pokud se rozhodnete zasekat instalaci do zdi, dojde k přerušení kovových výztuh a tím snížíte statitiku objektu.

S tímto pak musí počítat především designér. Při projektování nábytku musí použít hlubší pracovní desku , pod kterou vedou veškeré instalace a u ostatního nábytku musí zapustit zádovou desku do skříní.

Stoupačky a jádra

Následuje téma plné nebezpečí. Stoupačka bývá vybavená rozvody z nevyhovující materiálů jako např. azbestocementové odpady či vzduchotechnika. Velmi špatně se na tento materiál napojuje nové potrubí a navíc je karcinogenní. Jádro, kde se nachází sociální prostory, bývá zdrojem silně toxického a tedy jedovatého kouře v případě požáru. Vždy na toto myslete.

Prohlédněte si také koupelny v paneláku nebo panelákového obývacího pokoje.