Obývací pokoj - Brno

Menší obývací pokoj s industriálními prvky – Brno

Už při prvním pohledu na prostor byla dispozice nábytku jasná. Jednalo se o čtvercovou průchodovou místnost, do které vedli 4 dveře. Jedinou variantou pro dispozici nábytku bylo umístit sedačku doprostřed pokoje čelem k jediné volně zdi. Zde se totiž nachází také stávající kachlová kamna.

Ze sedačky je tak dobře vidět na dveře do kuchyně a na dveře do zahrady. Dveře, které jsou za sedačkou vedou do obytní části domu a do chodby. Obvykle se snažím, aby ze sedačky bylo vidět na všechny dveře v pokoji, ale v tomto případě to nebylo možné. Jedině, že bych do rohů umístil dopravní zrcadla 🙂 Ale žerty stranou. Jednalo se o malý, nevyhnutelný kompromis.

Přeměna

Dům byl zařízený v rustikálnějším duchu. V obývacím pokoji tomu naznačovala klasická kožená dvousedačka s křeslem a masivní skříňky sloužící jako TV stolek a vitríny. Ty museli pryč.

Po konzultaci s zákazníky jsem odešel s několika všeobecnými požadavky. Chtěli něco modernějšího, ale ne příliš moderní. Chtěli světlejší interiér, ale nebojí se tmavších barev. Ale co bylo hlavní, chtěli změnu. Proto jsem se rozhodl v návrhu použít industriálnější nábytek. Tak by pro ně mohl být interiér dost odlišný, ale ne příliš vzdálený.

Středem pozornosti návrhu je 4-místná pohovka s lenoškou IKEA – LANDSKRONA a taburetem. Ostatní nábytek je navržen převažně z jedné série nábytku, v kombinaci masivního dřva a černého kovu. Seznam nábytku najdete níže. Jedině nové dýhované TV skříňy jsou navržené na míru.

Aby prostor nabral ještě industriálnější nádech použil jsem na stěny cihlový obklad OF.NFP.Antik 1707. Ostatní stěny jsem ponechal převažně bílé, jenom stěnu za sedačkou zabarvil barvou PRIMALEX – S 3005-R20B, aby nevypadala moc sterilně. Stejnou barvu jsem použil na střední část stropu, ohraničenou SDK podsvícenou rampou.

Jako hlavní zdroj světla slouží závěsná lampa EGLO – BOLSANO. Ta je doplněná o stojací čtecí lampu LIFELIGHT – LF14 a bodové světla v zadní části místnosti. Navíc také TV skříňky sjou podsvícené LED pásky, stejně tak stropní rampa a nika pro japonskou stěnu. Zákazník má tak k dispozici dostatečnou flexibilitu při nasvícení pokoje.

Interiér se zákazníkům zalíbil na první pohled a vyžádali si jenom jednu malou úpravu prostoru knihovny.