Ložnice
pro hosty

O projektu
Ložnice

Ložnice
pro hosty

Ostrovačice – tato ložnice byla navržená v nové přístavbě rodinného domu v Ostrovačicích, bude sloužit převážně pro hosty. Stávající rodinný dům a také nová přístavba obsahuje hodně dřevěných prvků, jako je masivní podlaha, masivní dveře a na stropě jsou přiznané dřevěné trámy a palubky. Po konzultaci s mladými zákazníky jsme usoudili, že se bude jednat o přírodní útulný moderní interiér. Ten by měl být jednoduchý, funkční a zajímavý na pohled.
Z ergonomických důvodů jsme zvolili postel s matrací 160x200cm. Ta nabídne dostatečný komfort a prostor nezaplní příliš. Konstrukce postele je čalouněná na dřevěných nožkách.

Čalouněný obklad

Ze stejného čalounění je i čalouněný obklad, který slouží jako čelo postele. Toto čelo je navíc podsvícené LED páskem s teplejším spektrem světla, které v případě potřeby nabídne příjemné přítmí. Zbytek stěny za čelem postele je obložené laminátovou deskou v dekoru dřeva. Ze stejného dekoru jsou navrženy i noční stolky a malá část šatní skříně, která je převážně v bílém lesku. Samotná skříň je hodně jednoduchá a funkční, není příliš rušivá na pohled a právě proto se hodí do moderního interiéru.
Prostor samotné postele byl celkově hodně symetrický. Nicméně vzhledem k tomu, že umístění dveří a jediné logické místo pro šatní skříň narušovali symetrii zbytku prostoru, rozhodli jsme se narušit symetrii také kolem postele pomocí dekorací (posunutý koberec a taburetky, zrcadlo na jedné straně a oranžový obraz na té druhé).