Litá podlaha
kuchyně Hodonín

O projektu
Brno

Litá podlaha
kuchyně Hodonín

Kuchyně Hodonín

Kuchyň začíná vestavnou 70cm širokou lednicí Whirlpool. Vedle ní je myčka, skříňka s dřezem a úzký policový díl v dekoru dřeva, aby se bílá plocha linky trochu narušila. Za rohem je užší skříňka, trouba a 85cm široká zásuvková skříňka s indukční varnou deskou se zabudovaným odsavačem. Právě kvůli varné desce s odsavačem je hloubka pracovní desky v tomto místě 70cm (neměl jsem k dispozici přesný model varné desky s odsavačem, tak jsem použil standardní varnou desku). Vzhledem k tomu, že vedlejší pracovní část musela být kvůli oknu snížená, rozhodl jsem se upravit i její hloubku na klasických 60cm. Použil jsem materiál tak, aby navazoval na dřevěné lemování kuchyně. Tato snížená část kuchyně vytváří samostatnou pracovní zónu. Od hlavní pracovní plochy opticky oddělená, ale je pořád plnohodnotnou součástí kuchyně.

Betonový obklad

Jídelní stůl o rozměru 200x90cm je ideální rozměr pro 6-8 osob. Mezi jídelním stolem a kuchyňskou linkou je 135cm volného prostoru. Na druhé straně mezi jídelním stolem a nástěnnou skříňkou je 100cm manipulačního prostoru. Vedle jídelního stolu je betonový obklad Stegu – TORONTO 2. Ten slouží nejenom jako ochrana zdi, ale také vytváří na zdi zajímavý pohledový prvek.
Co se týká dalších atypických materiálů, na podlaze je litá polyuretanová podlaha. Imituje bílý mramor a na zdi za kuchyňskou linkou jsem místo zádové desky použil benátsky štuk. Ten je dost odolný na použití v kuchyni i do koupelen.