Design
Brno

Interiérový design – úprava stávající kuchyně a návrh obývacího pokoje pro mladou rodinu – Brno – Želešice. K prosvětlení stávající kuchyně jsem zrušil černé horní skříňky a černou zádovou desku. Ty jsem nahradil výklopnými skříňkami v dekoru přírodního dřeva, které ladí se stávajícím jídelním stolem. Ve stejném dekoru je i pruh zádové desky do výšky parapetu. Na zeď za kuchyňskou linku jsem použil odolnou bílou betonovou stěrku (vhodná do designových kuchyní i k designu koupelen). Původní 60cm hlubokou pracovní desku ostrůvku jsem vyměnil za hlubší 92cm desku v dekoru dřeva. Na druhou stranu ostrůvku se přidali skříňky s odkládací plochou a podsvícení. Ostrůvek tak bude dominantnější, funkčnější a příjemnější na pohled ze všech stran.

Designová sedací souprava

Designová sedačka umístěná tak, aby z ni byl dobrý výhled do celého prostoru. Pro efektivní využití velkého otevřeného prostoru a optimální umístění televize od sedačky jsem vytvořil nábytkovou sestavu zasahující do prostoru. Tato nábytková sestava slouží jako TV stolek, TV stěna, ale také jsem vytvořil provizorní pracovní místečko pro notebook. Díky dřevěným latím vznikla poloprůhledná stěna, prostor se moc neuzavře a pořád budete mít přehled o prostoru kolem vstupních dveří.

Strop část design interiéru

Na stropě je podhled snížený o 5cm pro lepší rozmístění osvětlení v kuchyni a nad jídelním stolem. Podél stěny s okny je v podhledu nika pro závěsy podsvícená LED páskem. Nad obývacím koutem je v podhledu výřez, který tento prostor ohraničuje. Za sedačkou je jemná světle šedá výmalba, která je i na výřezu na stropě. Obývací kout tak působí opticky jako samostatný prostor i když je součástí velkého otevřeného prostoru.

Mezi okna se použil obklad z bílého kvarcitu jako podklad pro designový krb ve tvaru kapky. Stejný obklad se použil (jako interiérový design) vedle jídelního stolu zalícovaný s výřezem podhledu. Bílý kvarcit dodá prostoru rozmanitost a přírodní vzhled.

Tvoříme design interiéru ložnic i designové interiéry dětských pokojů.