Panelový byt 1+1

O projektu
Brno

Panelový byt 1+1

1+1 v panelákovém domě v Hustopečích – hlavní obytný prostor v 1+1 v paneláku Hustopeče s trvalým spaním a minimálními kompromisy. Kuchyňská linka do tvaru L a s vyvýšenými spotřebiči splňuje všechny požadavky moderní kuchařky. Nabízí dostatek úložného prostoru, pracovní plochy a optimální ergonomii. Jediným kompromisem je absence myčky na úkor úložných prostorů. V rohu nad dřezem je jedna řada výklopných skříněk, které nabízí kromě úložného prostoru také odkládací plochu na košíky, misky, kuchařky a jiné pohledové předměty. Podsvícením těchto skříněk nahoře i dole nabere tento tmavý koutek příjemný nádech. Nad varnou deskou je samostatná moderní skleněná digestoř bez dalších skříněk. Díky tomu bude tato stěna u vstupních dveří do prostoru působit vzdušně a otevřeně.

1+1=2

Materiály kuchyně se volili tak, aby ladili se stávajícím jídelním stolem, židlemi a komodou. Skládané dvířka a bílé kachličky dodají kuchyni jemný provensálsky nádech, ale nenaruší celkový moderní vzhled.
U balkónových dveří je stávající komoda s TV a rozkládací sedačka na každodenní spaní s lehkým snadno přemístitelným konferenčním stolkem.
Nad kuchyní je strop snížený o 5cm díky čemu se prostor líp nasvítí a opticky se tím prostor kuchyně opticky oddělí od obývací části. K tomuto optickému dělení prostoru přispívá i pruh tapety za sedačkou a za TV.